Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. turnaj série FHT Raketa cup 12-2015

Pořádající tým Rakeťáků do turnaje vstoupil v roli outsaidera, ale odhodlaného překvapit, což se hned v úvodu turnaje skoro povedlo.První zápas odehráli RAKEŤÁCI s jasným favoritem celé tour HC OLD BOYS. Pro zlepšení představy je to to samé, jako kdyby nastoupil "Uzbekistán" proti "Canadě" . Po zcela očekávaném úvodním náporu Old Boys "Uzbekistán" šokoval zaplněné tribuny vedoucí brankou. S přibývajícím časem se začala projevovat jasná kvalita Old Boys, ale na konci zápasu byla "Canada" vděčná za těsné vítězství 3:2. V dalším duelu na sebe narazily týmy HC PANDA a HC PANTEŘI. Na obou mančaftech bylo znát, že se důvěrně znají a nemají se čím překvapit. Však to taky byl jejich 4358 vzájemný duel. Po nudném hokeji se oba soupeři gentlemansky dohodli, že Panda zvítězí 2:1. Ve třetím utkání RAKEŤÁCI vyzvali PANTERY. Povzbuzeni předchozím výkonem zcela podcenili soupeře a věnovali mu vítězství 4:2. V pátém zápase na sebe narazily celky OLD BOYS a PANDA. Zde se zrodilo malé překvapení v podobě zasloužené remízy 4:4 (skvělý výkon Panďáků). V pátém utkání turnaje nastoupili opět OLD BOYS proti PANTERŮM. Na Old Boys bylo znát, že si potřebují zlepšit renomé po předcházejícím selhání s Pandou. Bohužel to Panteři odnesli 7-mi góly, dokázali alespoň vstřelit čestný gól. Přiznejme si, že výsledek 7:1 se spíše čekal v zápase Old Boys vs. "Uzbekistán". Do závěrečného duelu nastoupili Rakeťáci proti Pandě. I když do utkání dali Rakeťáci vše, nepodařilo se sehrát zápas podle jejich představ a skončil výsledkem 0:4. Tímto si Rakeťáci upevnili poslední místo v tabulce. 

Celý turnaj lehce prostoupila dopingová aféra Rakeťáků, ale přítomní dopingoví komisaři usoudili, že použitá látka pod chemickým názvem METAXA není na seznamu zakázaných. Každopádně do dalšího turnaje Rakeťáci chtějí nastoupit se zlepšenou TÝMOVOU hrou a čistou hlavou.

Krátké vyjádření trenéra a generálního manažera pořádajícího týmu Rakeťáků, Petra Vondráka: "Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným týmům za účast a předvedenou hru. Doufám, že celá Frýdlant hockey tour bude pokračovat dál a že se do budoucna stane tradiční frýdlantskou soutěží neregistrovaných hráčů. Všichni se těšíme na další díl FHT, kterým bude OLD BOYS CUP konaný dne 2.1. 2016 od 9,00 hodin na zimáku ve Frýdlantě."

Turnaj v číslech:

HC Old Boys-HC Rakeťáci 3:2   třetina 1:1   vyloučení  2:1

HC Panda-HC Panteři  2:1   třetina 0:1   vyloučení  2:2

HC Rakeťáci-HC Panteři  2:4   třetina 1:2   vyloučení  1:0

HC Old Boys-HC Panda  4:4   třetina 3:2   bez vyloučení

HC Old Boys-HC Panteři  7:1   třetina  4:1   vyloučení  3:5

HC Panda-HC Rakeťáci  4:0   třetina  2:0   vyloučení  3:3

Konečné pořadí:

1.   HC Old Boys

2.   HC Panda

3.   HC Panteři

4.   HC Rakeťáci